Obróbka skrawaniem pozwala uzyskiwać przedmioty o skomplikowanych kształtach i niskiej chropowatości powierzchni przy zachowaniu bardzo dużych dokładności wymiarowo-kształtowych. Realizujemy:

  • toczenie konwencjonalne i CNC – dla wałka od ⌀ 5 do ⌀ 500 mm i dł. 2500 mm
  • frezowanie konwencjonalne i CNC – o maksymalnych wymiarach 1020 mm dł. x 600 mm szer. x 500 wys.
  • szlifowanie wałków – dla wałka od ⌀ 10 do ⌀ 500mm i dł. 1500 mm
  • szlifowanie otworów – dla wałka od ⌀ 18 do ⌀ 600mm i dł. 500mm
  • wytaczanie otworów na centrum obróbczym – od ⌀ 8 mm do ⌀ 170 mm
  • wiercenie, rozwiercanie, gwintowanie

Obróbka skrawaniem polega na eliminowaniu poszczególnych warstw naddatku obróbkowego i zamienianiu go na wióry. W ostatnim czasie obróbka skrawaniem jest jedną z najbardziej popularnych form, służących do przygotowywania idealnych materiałów do produkcji silników, pojazdów i maszyn. Przekształca ona surowy materiał w element o określonej formie i wymiarach. Obróbka metali wykonywana jest przy wykorzystaniu takich narzędzi, jak: frezarka, tokarka, wiertarka i szlifierka. Często stosuje się również maszyny CNC, które mogą w bardzo precyzyjny sposób wyprodukować detale i podzespoły mechaniczne. Technologia obróbki skrawaniem nazywana jest inaczej obróbką ubytkową, odbywającą się poprzez eliminację nadmiaru materiału za pomocą ostrych narzędzi takich jak dłuta, czy noże (steruje się je przy wykorzystaniu nowoczesnej technologii komputerowej). Takie rozwiązanie daje możliwość precyzyjnego przeprowadzenia całego procesu obróbki. Niezwykle istotne jest to, by prawidłowo przygotować maszynę do obróbki skrawaniem, od czego w podstawowej mierze zależy fakt, czy wszystkie elementy będą do siebie pasować. Skrawanie można zastosować przede wszystkim podczas precyzyjnego kształtowania metali, tworzyw sztucznych, szkła i kamieni. Wykorzystanie nowoczesnej technologii pomaga uzyskać dużą precyzję i powtarzalność produkcji. Nowoczesna obróbka skrawaniem ma szerokie zastosowanie przede wszystkim w branży lotniczej, motoryzacyjnej, elektronicznej, energetycznej, medycznej i przemysłu.

Szukasz firmy zajmującej się obróbką skrawaniem we Wrocławiu? Sprawdź ofertę firmy STALKO, która realizuje profesjonalne i kompleksowe usługi w zakresie produkcji i napraw silników hydraulicznych. W ramach naszej działalności gwarantujemy wszystkim naszym Klientom profesjonalne doradztwo techniczne oraz projektowanie elementów hydrauliki siłowej, poprzez doświadczony zespół konstruktorów. Wszelkie realizowane przez nas produkty, są przede wszystkim wysokiej jakości, a ponadto idealnie dostosowane do surowych warunków branży, w jakiej są później wykorzystywane. Oferujemy sprawną realizację zamówień, świetną jakość siłowników oraz wysokiej jakości serwis.

Firma STALKO wykazuje się profesjonalizmem na każdym możliwym etapie, od przygotowania aż po produkcję siłowników. Masz pytania? Zadzwoń! Zapraszamy do kontaktu.

Certyfikaty

Maszyny przemysłowe, które wykorzystują specjalistyczne siłowniki hydrauliczne to zaawansowany sprzęt, a każda sytuacja związana z jego awarią wiąże się z kosztownymi przestojami. Dlatego wybór odpowiedniego dostawcy tych elementów to ogromna odpowiedzialność. Zaufaj naszemu doświadczeniu.

Skontaktuj się z nami