Cięcie stali to najbardziej podstawowy proces, któremu poddaje się ten typ materiału. Choć z pozoru wydaje się prosty, to w rzeczywistości taki nie jest. Żeby poprawnie ciąć stal, nie należy naruszać stanu fizycznego materiału. Należy zastosować odpowiednią ilość energii i metody. Sposób cięcia stali zależy od rodzaju materiału, grubości i wielu innych czynników. Podczas cięcia stali należy zadbać o bezpieczeństwo i higienę pracy, w szczególności o odpowiednią temperaturę, by nie doprowadzić do przegrzania się maszyny. Podstawową kwestią jest również zadbanie o odpowiednią ochronę ciała, np. rękawice robocze, okulary BHP. Cięcie stali jest procesem rzemielśniczym, do którego żużywane są duże ilości energii. Energia ta bardzo często uwalniana jest w postaci ciepła, która ma ogromny wpływ na działanie urządzeń w warsztacie i na stan zdrowia. Można wyróżnić kilka skutecznych technik cięcia stali, między innymi cięcie skrawające, cięcie plastyczne, cięcie elektroerozyjne, cięcie wodne. Żeby dostosować metodę cięcia stali do materiału, należy przebadać właściwości materiału, który chcemy obrobić. Firma STALKO, wcześniej STALKO Zakład Elementów Hydrauliki Siłowej realizuje profesjonalne usługi w zakresie produkcji i napraw silników hydraulicznych. W ramach naszej działalności zapewniamy wszystkim naszym Klientom profesjonalne doradztwo techniczne oraz projektowanie elementów hydrauliki siłowej, w tym cięcie stali Wrocław poprzez doświadczony zespół konstruktorów. Wszystkie realizowane przez nas produkty, są przede wszystkim wysokiej jakości, a ponadto idealnie dostosowane do surowych warunków branży, w jakiej są później wykorzystywane. To, czym możemy się pochwalić, to przede wszystkim sprawna realizacja zamówień, doskonała jakość silników oraz wysokiej jakości serwis. Firma STALKO wykazuje się profesjonalizmem na każdym możliwym etapie, od przygotowania aż po produkcję siłowników odpowiednio dostosowanych do wyspecjalizowanych maszyn.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń! Zapraszamy do kontaktu – cięcie stali Wrocław.

Wypalanie / wycinanie metodą cięcia tlenowego jest bardzo popularną metodą rozdzielania metali, zwłaszcza cięcia stali niskowęglowych i niskostopowych. Ze względu na duże możliwości, zakres stosowania tej metody jest bardzo szeroki. Doskonale sprawdza się podczas cięcia grubszych materiałów i daje możliwość cięcia pod różnym kątem. Przy zastosowaniu sterowanej komputerowo wypalarki gazowej Cutter II firmy Zakmet realizujemy termiczne cięcie metalu. Wielkość obszaru roboczego umożliwia obróbkę arkuszy do wymiarów gabarytowych 3000 x 2000 [mm], natomiast palnik koncentryczny z głowicą Wissa firmy MESSER pozwala przecinać blachy do 100 [mm] grubości. Stalko Wrocław profesjonalne cięcie stali – zapraszamy do kontaktu!

Certyfikaty

Maszyny przemysłowe, które wykorzystują specjalistyczne siłowniki hydrauliczne to zaawansowany sprzęt, a każda sytuacja związana z jego awarią wiąże się z kosztownymi przestojami. Dlatego wybór odpowiedniego dostawcy tych elementów to ogromna odpowiedzialność. Zaufaj naszemu doświadczeniu.

Skontaktuj się z nami