Producent siłowników hydraulicznych Stalko – Katowice

STALKO Sp. z o.o., sp. k., wcześniej STALKO Zakład Elementów Hydrauliki Siłowej już od 1985 r. realizuje usługi w zakresie produkcji i napraw siłowników hydraulicznych. W ramach naszych działań zapewniamy Klientom doradztwo techniczne oraz projektowanie elementów hydrauliki siłowej poprzez doświadczony zespół konstruktorów. Realizowane przez nas produkty, to przede wszystkim wysokiej jakości wyroby dostosowane do surowych warunków branży, w jakiej będą użytkowane

Mieszkasz w Katowicach? Poszukujesz producenta siłowników hydraulicznych? Sprawdź ofertę firmy STALKO.

Siłownik hydrauliczny od STALKO Katowice – poznajcie naszą ofertę

Wykonane przez firmę STALKO siłowniki to najwyższej klasy produkty, które spełniają wszystkie określone warunki. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do kontaktu.

Własny zespół
konstruktorów
i inżynierów

Ponad 35 lat
doświadczenia

Wsparcie na każdym
etapie współpracy

Wysoka jakość
potwierdzona przez
zadowolonych klientów

Zwykle nie zastanawiamy się nad tym, na jakiej zasadzie działa sprzęt, który często widujemy na co dzień. Znakomitym przykładem są maszyny działające w oparciu o siłowniki hydrauliczne. Mieszkańcy Katowic i innych polskich miast nie myślą raczej o tym, co sprawia, że koparka lub wózek widłowy umożliwiają wykonanie tych czynności, które zostały zlecone ich operatorom. W obu przypadkach mamy do czynienia z zastosowaniem siłownika hydraulicznego. Osoba sterująca koparką może za pomocą jej ramienia przenosić ciężkie ładunki właśnie dlatego, że zastosowano tutaj taki mechanizm. Producenci siłowników hydraulicznych dostarczają je również firmom zajmującym się projektowaniem samolotów. Stanowią one ważne wsparcie w kierowaniu pracą silników tych maszyn. Jest to niezwykle istotne ze względów bezpieczeństwa. W Katowicach i innych miastach Górnego Śląska nie brakuje osób, które interesują się tym, jak zbudowany jest wszechświat. Zapewne nie wiedzą one, że producenci siłowników hydraulicznych dostarczają je również firmom działającym w branży, którą można nazwać kosmiczną. Promy latające w kosmos korzystają z rozwiązania opisywanego w tym tekście. Dzięki jego zastosowaniu mogą zmienić pozycję z pionowej, jaką przyjmują przy starcie na poziomą w trakcie lotu. Inna nazwa siłownika hydraulicznego to cylinder. Jego korpus jest wykonywany ze spawanej stali. Materiałem stosowanym przy formowaniu głowicy jest natomiast żeliwo. Najczęściej wykorzystuje się siłowniki hydrauliczne jednostronnego działania. Wszystkie porty robocze w tłoczysku są tutaj zamknięte oprócz jednego. Kiedy trafia do niego płyn, tłok zmuszony jest do ruchu w jednym kierunku aż do momentu osiągnięcia końca skoku. Mieszkasz w Katowicach i poszukujesz producenta siłowników hydraulicznych? Odwiedź witrynę internetową firmy STALKO i zapoznaj się z jej szeroką ofertą.

Certyfikaty

Maszyny przemysłowe, które wykorzystują specjalistyczne siłowniki hydrauliczne to zaawansowany sprzęt, a każda sytuacja związana z jego awarią wiąże się z kosztownymi przestojami. Dlatego wybór odpowiedniego dostawcy tych elementów to ogromna odpowiedzialność. Zaufaj naszemu doświadczeniu.

Skontaktuj się z nami