Producent siłowników hydraulicznych Stalko – Szczecin

Siłowniki hydrauliczne to podzespoły hydrauliki siłowej, które są wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. Znajdziemy je m.in. w wózkach widłowych. Stanowią ważny element konstrukcji samolotów a nawet promów kosmicznych. W obu tych przypadkach ich zadaniem jest wspomaganie pracy silników. Osoby interesujące się tematem podboju kosmosu przez człowieka zapewne nie wiedzą o tym, że to właśnie dzięki siłownikom hydraulicznym prom zmienia po starcie pozycję z pionowej na poziomą. Producenci tego rodzaju urządzeń mogą więc z dumą powiedzieć, że sięgają gwiazd. Często stosuje się nazwę cylinder, co nie jest traktowane jako nieprawidłowość. Można uznać, że to druga, pełnoprawna nazwa tego elementu konstrukcji wielu urządzeń. Aby siłownik zadziałał tak, jak przewidział to jego producent konieczne jest zastosowanie wody lub specjalnie do tego celu przygotowanego oleju. Najczęściej spotykany jest taki rodzaj siłownika, w którym ciecz działa bezpośrednio na drążek. Cylindry hydrauliczne dzielą się na trzy podstawowe typy. Pierwszy z nich to siłownik jednostronnego działania. W tłoczysku znajduje się tylko jeden port roboczy, pozostałe są zamknięte. Kiedy ciecz trafia do portu, tłok jest zmuszony do poruszania się w jednym kierunku. Trwa to do momentu osiągnięcia końca skoku. Wtedy następuje jego zatrzymanie, a następnie powrót do pozycji wyjściowej. Można trafić również na cylinder hydrauliczny dwustronnego działania. Znajdziemy tutaj dwa porty zlokalizowane na obu końcach cylindra. Producent siłowników hydraulicznych może również wprowadzić na rynek model teleskopowy. Widzimy tu kilka oddzielnych cylindrów, które są umieszczone jeden w drugim. Planujesz złożenie zamówienia? Odwiedź stronę www.stalko.wroclaw.pl i zapoznaj się z ofertą firmy STALKO.

Siłownik hydrauliczny od STALKO Szczecin – poznajcie naszą ofertę

Wykonane przez firmę STALKO siłowniki to najwyższej klasy produkty, które spełniają wszystkie określone warunki. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do kontaktu.

Własny zespół
konstruktorów
i inżynierów

Ponad 35 lat
doświadczenia

Wsparcie na każdym
etapie współpracy

Wysoka jakość
potwierdzona przez
zadowolonych klientów

Praca dla największych i najbardziej wymagających firm z branży przemysłowej, górniczej, a także produkcyjnej i serwisów maszyn, jest nie tylko wielkim zaszczytem, ale również ogromną odpowiedzialnością, którą z wielką pasją realizujemy od ponad 35 lat. Doświadczenie pozawala nam produkować siłowniki hydrauliczne gwarantując im bezawaryjność, indywidualne podejście przy projektowaniu oraz szybkie terminy dostawy. Nasz zespół ekspertów konstruktorów i inżynierów kładzie nacisk nie tylko na kontrolę jakości i odpowiednie normy, ale również gotów jest odpowiedzieć na każde, również nietypowe potrzeby Klientów.

Certyfikaty

Maszyny przemysłowe, które wykorzystują specjalistyczne siłowniki hydrauliczne to zaawansowany sprzęt, a każda sytuacja związana z jego awarią wiąże się z kosztownymi przestojami. Dlatego wybór odpowiedniego dostawcy tych elementów to ogromna odpowiedzialność. Zaufaj naszemu doświadczeniu.

Skontaktuj się z nami